Příběhy z divočiny: Vyčerpávající pouť plná nástrah přes moře a útesy s překvapivým zakončením

5. července 2017 v 15:39 | Aileen |  Psaní
Po dlouhé době se znovu hlásím s dalším příspěvkem do rubriky ,,Psaní". A ano, znovu se jedná o příhodu, která se stala mé tetě! ... :)

Vyčerpávající pouť plná nástrah přes moře a útesy s překvapivým zakončením

Tentokrát se v našem příběhu posuneme poněkud dál. Dnes se totiž vydáme na výpravu do divočiny, kde lidé mluví dokonce jiným jazykem...
Dobrodošli! Vítejte v Chorvatsku! V zemi blankytného moře, kamenitých pláží, přímořských městeček s ulicemi jako v Toskánsku. Slunce svítí, zmrzlina se točí, v ulicích voní burek a všude jsou všichni hluční. Sen.
Je vedro, šílené vedro a to je důvod, proč se všichni spěchají koupat do toho nádherného moře. Ani moje teta nebyla výjimkou... Hned brzy zrána se vydala najít pláž, kde by strávila tento horký den.
Na dovolené byla i se svými dvěma přátely, ale na tuto výpravu se vydala sama, protože přátelé ještě nevylezli z postele. Po krátké obchůzce města, kde byli ubytováni, narazila na pláž svých snů. Rozléhala se pod strmým svahem, na kterém stála honosná vila. Nebylo se tam jak dostat, ale člověk se přece nemá hned vzdávat, že ano? Teta si tedy všechnu svou výbavu vyhodila na záda a s nepříjemnou námahou slezla svah k moři, její cesta pokračovala přes vodu. Vlny do ní narážely, pořád dokolečka se objevovaly nové a nové útesy, které bylo nutno přeskočit, přičemž bylo potřeba udržet svou plážovou výbavu suchou. Nejednou si teta zanadávala, proč sakra k té pláži není zařízený normální přístup.
Konečně se dostala ke zlatavému písku. Rozložila si lehátko, vzala do ruky knížku a začala relaxovat. Lepší pláž si ani nemohla najít. Nikdo tam s ní ani nebyl! Vtom se však nahoře z vily vyřítili mladí lidé s člunem. Vyjeveně se na tetu podívali, ale, jelikož se asi příliš těšili na svou obvyklou ranní plavbu, rychle se ze svého ohromení probudili a vyjeli na moře.
Teď to tetě došlo... Rychle se zvedla, sbalila svou výbavu a vydala se stejnou zábavnou cestou zpět.
A tohle je prosím problematika soukromých pláží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 2. září 2017 v 17:16 | Reagovat

Tak naštěstí se mi to zatím nestalo, ale  teta měla štěstí, že to byli slušní lidi, mohli ji také natvrdo vyhnat, i na dovolené nás mohou potkat nepříjemné věci je nutné si pořád dávat pozor...

2 Aileen Aileen | E-mail | Web | 8. srpna 2018 v 22:23 | Reagovat

[1]: To je pravda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama