Začínám s pilates; Blogilates Beginner's Workout Calendar Review

28. srpna 2018 v 22:48 | Aileen |  Tanec
Blogilates je jeden z nejznámějších youtube kanálů pro cvičení v Americe, a už i ve světě. Nabízí hromadu programů pro cvičení pilates; pro hubnutí, posílení a zpevnění svalů, pilates pro nevěsty, pro těhotné ženy, začátečníky či pokročilé, nebo všechno úplně dohromady.

Cassey Ho, hlavní instruktorka a zakladatelka kanálu Blogilates, byla za svou práci odměněna několika cenami. Vytvořila POP Pilates spojením popové hudby a účinné pilates choreografie. O několik let později vydala jeden z nejnáročnějších programů pro body transformation, PIIT 28. Intensivní intervalový pilates trénink, který trvá vždy jen 28 minut, propojuje pilates s kardiem. Oba tyto programy nevyžadují žádné vybavení, cvičení se tudíž obejde bez jakýchkoli činek, závaží a podobně. Jediné dvě věci, které by (mohla) být potřeba je yoga mat (yoga podložka) a samozřejmě váha těla.
Cassey zapojila do svých kurzů instruktury po celém světě. Je možné získat online certifikaci přes její stránky a poté učit pilates lidi ve svém okolí. Členům této komunity říká "POPsters".

Pomocí POP Pilates se má vymodelovat zpevněné silné tělo a získat úhlednou taneční postavu. Úplní začátečníci začnou s kalendářem pro začátečníky (odkaz níže), s níž jsem začala já.

Pracovala jsem s obnoveným 2.0 začátečnickým kalendářem a musím říct, že nelituji. Nejenomže jsem získala větší sílu v rukou, nohách a jádru těla, ale zároveň jsem se naučila cvičit pravidelně. Kalendář totiž diktuje trénik od pondělí do soboty a v neděli se odpočívá. Tak to trvá celý měsíc. Někdo by mohl říct, že je to záhul, ale mně to tak nepřišlo. Pravděpodobně je kalendář pečlivě sestaven pro začátečníky a dá se zvládnout.

Pozornost je věnována každé části těla, nic neleží ladem. V průběhu kalendář odkazuje i na videa se strečinkem, protože bez toho by to nešlo. Nechybí ani kardio.

Nejtěžší video pro mě asi bylo ABC Abs. Dělal se pořád dokola jeden cvik na břišáky, dokud Cassey na každé písmeno z abecedy nevymyslela nějaké zdravé jídlo. Když si nemohla vzpomenout u S, dokonce jsem na ni už křičela "Spinach!!!". Tento způsob cvičení se na jejím kanále objevuje zřídka, má to toiž být jen takové zpestření pro zábavu, avšak účinné.

Ostatně Blogilates pořád přichází s novými až revolučními pohyby, takže člověk nikdy necvičí pořád stejné rutiny dokola. Cassey neustálé tvoří nové choreografie a vydává je na youtube.

Musím říct, že jsem si tento kalendář opravdu užila. Naučila se základy a cvičit pravidelně. Zesílila jsem a cítím se zdravěji. Cassey umí motivovat a na jejím kanále najdete i dalši tipy pro zdraví nebo hubnutí, dokonce i různá videa jen tak pro pobavení. Velmi tedy doporučuji. Check it out!

Pozn. Myslím si, že pro tanec, gymnastiku či roztleskávání jsou tyto fitness programy opravdu skvělé, ale jak už jsem říkala, neplatí to jen pro tyto sporty. Blogilates je tu úplně pro všechny. I pro ty, kteří nikdy necvičili.
Já budu s jejím programem ráda pokračovat. Další kalendář, který dělám, je ten pro nevěsty (28-Day Bridal Bootcamp Workout Calendar). Ne, sice nejsem nevěsta, ale tento kalendář je přesně ten, který zrovna potřebuji. Je náročnější, zpevňuje, určitě se během něho něco zhubne a posune mě zase o něco dál.

Odkazy s jejími kalendáři: https://www.blogilates.com/begwocal18/ - kalendář pro začátečníky
https://www.blogilates.com/new-beginners-calendar-2-0-for-2015/ - obnovený kalendář pro začátečníky 2.0

Cvičte, jezte zdravě a hodně spěte!
Aileen
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsem...

ZDE! :D

Komentáře

1 B. R. B. R. | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 11:14 | Reagovat

Paaani, díky za tipy, to zní jako něco, u čeho bych konečně mohla vydržet (nakonec totiž vždycky skončím se svou klasickou 4x 50 :P)

2 Pavlína Pavlína | E-mail | Web | 2. září 2018 v 14:04 | Reagovat

Cviky od Cassey jsou pro mě někdy hrozně náročné, ale musím tedy uznat, že opravdu fungují a prostě ta změna tam je vidět. A pilates je super :)

3 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 4. září 2018 v 22:09 | Reagovat

On to ale zahul asi dost bude

4 Aileen Aileen | E-mail | Web | 27. září 2018 v 23:05 | Reagovat

[1]: Držím palce!

[2]: Souhlasím!

[3]: Je, ale nemusí být, když se začne na své úrovni. Rozhodně bych nedoporučovala, aby někdo, kdo s pilates nikdy neměl zkušenost, zvolil jiný program něž ten pro začátečníky.
Já jsem hned po začátečnickém skočila na ten pro nevěsty a musím říct, že jsem to tak těžké nečekala. Uvidím, jak to půjde dál, když tak začnu dělat jednodušší program. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama